Přeskočit na obsah

SNOWKIDZ CZECH

Aktivní život dětem!

Poděkování Nadaci ČEZ

Tímto bychom rádi vyjádřili velký dík za finanční dar od Nadace ČEZ, díky kterému jsme mohli v zimní sezóně 2022/2023 realizovat projekt Sportovní hry SnowKidz 2023!

Díky tomuto daru se nám podařilo uskutečnit celkem 5 událostí pro veřejnost zaměřených především na děti a mládež. Sportovní hry probíhaly v českých zimních areálech v Harrachově, na Ještědu, Božím Daru, Vítkovicích v Krkonoších a také v běžeckém areálu na Bedřichově u Jablonce nad Nisou.

Po předchozích dvou letech, které nás eliminovali v důsledku pandemie COVID-19 jak v naší práci, tak i v hledání potencionálních sponzorů a partnerů pro naše neziskové akce, byl tento dar pro uskutečnění letošních událostí naprosto stěžejní.

Cílem projektu bylo po období sociální izolace opět přivést děti k aktivnímu životu a sportovnímu vyžití. Stejně tak znovu obnovit přátelské vazby mezi dětmi, jejich kooperaci a celkové socializace rodin s dětmi. Mimo jiné projekt posloužil k vyhledávání nových sportovních talentů v oblasti lyžování a snowboardingu.

Skrze sportovní využití a zábavné hry se snažíme podporovat smysluplné trávení volného času českých dětí a mládeže. Dále o rozvoj spolupráce se školami a vytvoření prostoru pro rozvoj sportovní činnosti a možnosti porovnávání mládeže v jednotlivých sportovních disciplínách.

DĚKUJEME!

PROJEKT SNOWKIDZ

O NÁS – Počátek a účel

Projekt Snowkidz vznikl v dílně Mezinárodní lyžařské federace FIS jako reakce na zjištění úbytku lyžařů z řad nejmenších, ať už amatérských, či rekreačních. Cílem je dostat děti zpátky na sníh a přitáhnout je k aktivnímu trávení volného času v zimě. Pojetí projektu je relativně volné, proto najdeme po celém světě různé druhy realizací.first-class facilities and meet our friendly, professional staff.

V ČR je projekt realizován SnowKidz z.s. ve spolupráci se SLČR. Je u nás realizován od roku 2012 a nyní v roce 2019 nabírá nových obrátek a směrů. Proto jsme vytvořili nové náměty, kde vznikla SnowKidz Tour. SnowKidz Tour znamená sérii akcí resp. dětských zimních sportovních dnů, které jsou zaměřeny na jednotlivé zimní sportovní disciplíny, další zimní aktivity a hlavně zábavu. Mezi tyto akce patří i World Snow Day, který je oslavou sněhu, a proto zde SnowKidz nesmí chybět. Chceme se dále zaměřovat na lyžařské sportovní disciplíny, snowboarding a samozřejmě běžecké lyžování a skoky na lyžích a zde zprostředkovat dětem přístup k těmto disciplínám a možnost vyzkoušet si je. V rámci Tour bude možné se účastnit i souběžných dětských závodů na vybraných akcích. Více informací a aktualit naleznete vždy v záložce SnowKidz akce.

V roce 2012 jsme obdrželi Snowkidz Award za nejlepší pojetí projektu na světě. V roce 2020 se SnowKidz z.s. dostal do TOP 8 mezinárodních projektů v rámci Snowkidz Awards 2020. Budeme se i nadále snažit o další úspěchy a prohlubování spolupráce se sportovními areály a sponzory, abychom mohli i nadále přinášet sport mezi české děti a mládež.

Ve spolupráci s lyžařskými areály jsme se snažili vytvářet dětské snowparky, ale nejen to. Spolupracující subjekty obdrží marketingovou a metodickou podporu, zároveň se ale zavazují ke spolupráci na plnění hlavního cíle projektu, kterým je přivést děti zpátky na sníh. Projekt prošel během tří let vývojem a vznikly tak parky v různých horstvech. Snowkidz dětský snowpark byl do nedávna v areálu Ještěd v Liberci, ten se aktuálně přesouvá na Boží Dar do rodinného areálu Hranice. Dalšéí funkční SnowKidz dětský park je v Harrachově, v areálu SKIPLOC. Těmto areálům děkujeme za spolupráci.

Nezbytnou součástí projektu je spolupráce s partnery, kteří mají podobnou filozofii a pomáhají nám naše vize naplňovat.

Kromě spolupráce s partnerskými areály jsme se také zaměřili na on-line platformu – k tomu jsme dospěli především v období pandemie, kdy nebylo možné působit při eventech a osobních setkáních s veřejností. Z toho důvodu jsme se snsžili vymyslet, jak neztratit kontakt s veřejností – tedy hlavně rodiči a jejich dětmi. Proto jsme využili Snowboardovou školu Martina Černíka, ktrá je dostupná na YouTube společně s dalšími podpůrnými videi, webináři a platformami on-line komunikace.

SNOWKIDZ PARKY

Snowparky pro výuku dětí v partnerských areálech

PARK HRANICE

Boží Dar

PAK AC Company

Harrachov

SKI JEŠTĚD

Liberec

AKTIVNÍ POHYB
AKTIVNÍ POHYB
Existují různé druhy sportů, ale málokterý dokonale skloubí sportovní vyžití a zábavu z fyzického pohybu. Ve SnowKidz chceme, aby si děti našly zábavu v zimních sportovních aktivitách a tím udělaly i něco pro své zdraví.
DUŠEVNÍ ROZVOJ
DUŠEVNÍ ROZVOJ
Sport je pro dítě motivující. Nabízí vývoj v čase, možnost zlepšovat se a překonávat překážky, dostat ze sebe více. Mít dobrý pocit z úspěchu. A co je nejdůležitější, sport přináší i nová přátelství, zážitky a dobrodružství.

METODIKA VÝUKY
METODIKA VÝUKY
Při výuce instruktoři dbají na moderní přístup a přirozenou cestou děti trénují formou her a zábavnou cestou se učí nové věci.
SPECIALIZOVANÍ INSTRUKTOŘI
SPECIALIZOVANÍ INSTRUKTOŘI
V dětských SnowKidz snowparcích vyučují specializovaní instruktoři, kteří s dětmi procházejí jednotlivé kroky a sledují jejich posuny. Ve skiareálech dbají na individuální přístup k dětem a výuka se přizpůsobuje jejich dovednostem.

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI

Události

VIDEOGALERIE

PARTNEŘI

Partneři projektu SnowKidz a SnowKidz Tour

KONTAKTUJ NÁS

SnowKidz je klub zaměřující se na zvýšení aktivity u dětí a mládeže, zvláště pak v zimě. Pořádáme eventy pro děti a propojujeme malé sportovce s trenéry a možnostmi závodění.

Cukrovarnická 42, Praha 6, 162 00

Czech Republic

Registrační formulář
cs_CZČeština