World Snow Day 2019 – SnowKidz Tour 2019

https://world-snow-day.com/56-72-2019/reports/czech-republic/skiareal-jest-d/world-snow-day-2019-oslava-zimy

Světový den sněhu ve SnowKidz snowparku Ještěd 19.1.2019

V sobotu 19.1.2019 se uskutečnil jeden ze skvělých World Snow Day v letošním roce! SnowKidz uspořádalo tuto oslavu sněhu v libereckém skiareálu Ještěd – Hory za rohem, kde se nachází SnowKidz snowpark Ještěd – Maxiland.

Počasí nám přálo a celým dnem a zábavou nás provázelo sice mrazivé, ale slunečné počasí, které vykouzlilo úsměv na tváři i dospělákům!

Na děti čekalo mnoho sportovních a pohybových aktivit, ale taktéž musely zapojit své mozečky. Program probíhal již od brzkých 8.00 ranních hodin a ukončen byl ve 14.00 hodin.

V rámci parku se dětem věnovali zkušení instruktoři z lyžařské školy JEŠTĚD SKI SCHOOL, kteří dětem dávali lekce sjezdového lyžování. Na závěr každý malý lyžař měl sjezdovou challenge, kde samostatně nebo proti jinému lyžaři zasoutěžili a sami kopec sjeli. Hrdinství bylo samozřejmě náležitě odměněno krásnou dřevěnou medailí SnowKidz.

Dále si děti vyzkoušely i jinou lyžařskou disciplínu, a to běžecké lyžování. SnowKidz team nabízel zdarma zapůjčení dětských běžeckých lyží a kids si mohly vyzkoušet ve vyznačené trati, jak těžké to asi mají naši běžkaři. Dále byly k dispozici také „double-ski“, které zkonstruovali členové SnowKidz – široké lyže pro dva – no projetí trati nebylo vůbec jednoduché a tak se s tím nejlépe poprali spíš teenageři :).

Rovněž byl využit nově nainstalovaný dětský skokanský můstek, a to jak na lyžích, tak i na bobech! Veškerá aktivita probíhala za dozoru týmu SnowKidz, který dohlížel na bezpečnost. Další disciplínou byl závod na sněžných talířích. Nechyběly ani vědomostní kvízy se zimně-sportovní tématikou o drobné ceny.