SnowKidz Tour 2019 – Freestyle Vítkovice

Druhá zastávka SnowKidz Tour 2019 se uskutečnila 2. 2. 2019, a to ve ski areálu Aldrov ve Vítkovicích v Krkonoších. Hlavním partnerem této akce, respektive celé Tour, se stala Skupina ČEZ, která nám poskytla podporu i pro zbytek akcí SnowKidz Tour v zimě 2019.

Tahle akce se konala v rámci závodní série Zezula Kidz Tour 2019, kterou pořádá Český snowboarding. Ve Vítkovicích jsme tak vybudovali SnowKidz park pro děti, který nabízel dětský snowpark se čtyřmi dětskými překážkami a rovněž dráhou pro naše „double-skis“.

Děti si mohly v našem parku ZDARMA zapůjčit maličkaté boardy a snowboardové botky od firmy Burton. Prkbna jsou navíc vybavena tzv. vodítky, za které můžete děcka na prknech tahat a ona se tak naučí lépe balancovat a ovládat prkno. Na těchto čupr boardech si děti troufly i na první triky na překážkách. Nadšení bylo jednoznačné a holky a kluci si mohli připadat jako velcí závodníci, kteří jezdili hned vedle SnowKidz parku na závodech. Naši animátoři samozřejmě rádi pomohli a poradili jak dětem, tak i jejich rodičům, kteří se chtěli zapojit.

Ani tentokrát neležely double-ski ladem a challenge projetí dráhy vyzkoušeli jak malí tak i jejich rodiče. V odpoledních hodinách pak naběhly děti z Akademie, které odjeli svůj závod a vrhly se na double-skis. Jako správní slopestylisti se toho vůbec nebáli a vrhli se na double-skis i na překážky – no nebylo to jednoduché a nebudeme tvrdit, že to bylo bez pádů :).

Na akci opět nechyběly ani vědomostní kvízy s tématikou zimních sportů, které některým, dokonce i starším daly chvílemi zabrat. Nicméně dopadlo to výborně a téměř každý si vysoutěžil nějakou tu cenu – a že bylo o co stát! Od našeho nového partnera děti dostaly pytlové batůžky a sportovní lahve ČEZ a bylo i něco na zub – mentolky, gumoví medvídci, nebo třeba tradiční PEZ bonbony. Děti si vysoutěžily také deníčky snowboarďáka, tréninkové deníčky, rottery, držáky na lyže, reflexní pásky, pastelky a mnoho dalšího. Každý zúčastněný se pak mohl pochlubit SnowKidz plackou.

V rámci dne jsme také vyhlásili nejaktivnější účastníky dne a rovněž nejstatečnější jezdce double-ski, kteří byli dekorování dřevěnou SnowKidz medailí, diplomem a pěknou cenou.

Přes nepříznivou předpověď počasí se nad námi vyšší moc slitovala a celým dnem nás provázelo sice zataženo, ale bez očekávaného deště.