SnowKidz Tour 2019 – Freestyle Deštné

Další štace SnowKidz Tour 2019 nás čekala v Deštném v Orlických horách. Akce se opět uskutečnila společně se závody Českého snowboardingu Zezula Tour a Zezula Kidz Tour ve freestyle snowboardingu, a to za podpory Skupiny ČEZ, jakožto oficiálního partnera SnowKidz Tour 2019, tentokrát v neděli 17. 2. Tentokrát nám počasí přálo mnohem víc a báječnou atmosféru došperkovalo absolutní jasno a slunečno a k tomu navíc až neskutečné teplo, které připomínalo jarní lyžovačku v Alpách.

Odrazilo se to také na počtu návštěvníků, kteří navštívili na místě vybudovaný Snowkidzsnowpark, který se nacházel přímo u dojezdu závodní trati.

Na dděti čekala možnost zapůjčení dětského snowboardingového vybavení značky Burton a free lekcí od našich animátorů, kteří dětem pomáhali jak v počátcích samotné jízdy na snowboardu, tak i v tom, jak se jezdí přes překážky. Tady jsme zvolili trošičku jinou taktiku než ve Vítkovicích a umístili jsme dvě dětské překážky, ale tentokrát v mírném kopci. Děti tak mohli vyzkoušet i úplně samostatnou jízdu, což využili především ti, co už něco málo na prkně najezdili, ale v parcích si na překážky netroufli. Vyzkoušeli tak lámanou bednu a překlápěčku a náramně se jim to líbilo – nadšení z pokoření překážek bylo zcela jasné.

Kromě toho jsme opět vybudovali kolečko pro double-skis, které odzkoušely i starší generace. Dámy se nebály ani vyzkoušet jízdu přes překážky, stejně, jako na minulé akci mladí odvazáci ze snowboardingové akademie. Rovněž nechyběly ani soutěžní kvízy o drobné ceny od SnowKidz a společnosti ČEZ.