SnowKidz na City Cross Sprint – Ostrava 2019

City Cross Sprint Ostrava – exhibice a závod běžeckého lyžování pro veřejnost jehož oficiálním partnerem je Skupina ČEZ – akce, která je super zážitkem. Tak tomu bylo i v roce 2019!

SnowKidz se v rámci SnowKidz Tour 2019 angažoval právě na této akci, a to jednoznačně proto, že máme rádi i běžky a chceme dětem ukázat, že za to stojí a že na nich je zábava!

V závodní den, 23. 2., jsme si v rámci SnowKidz připravili dva workshopy. V prvním, který začínal ve 12:30 hodin jsme dětem i dospělým ukázali, co je důležité vědět, když chcete začít s běžeckým lyžováním – včetně výhod, které s sebou běžky nesou oproti lyžím sjezdovým. Zabývali jsme se zde jednotlivými druhy běžeckých lyží, na co jsou vhodné, nad čím je důležité se zamyslet, než běžky koupíme a jak vybrat to správné vybavení právě pro sebe.

Druhý workshop proběhl v 16:00 hodin – ten se pro změnu zabýval péčí o běžecké lyže. SnowKidz názorně předvedlo jak lyže na sezónu připravit, jaké vosky a parafín použít a názorně předvedli celý postup „mazání“ běžeckých lyží. Na rozdíl od profi servisních týmů jsme se snažili lidem ukázat, že pro rekreačního sportovce není tak podstatné mít profi vybavení, a že si můžete poradit i s obyčejnou starou žehličkou na prádlo, kterou už nepoužíváte a další „domácí vychytávky“. Bylo to takové mazání pro každého. I během závodního dne si každý mohl zasoutěžit s vědomostními kvízy o drobné ceny od společnosti ČEZ a další SnowKidz věcičky. Kvízy byly navíc obohaceny o dvě speciální verze zaměřené pouze na běžecké lyžování.

Od neděle, 24. 2., se závodní trať otevřela veřejnosti. K dispozici byla přímo na místě půjčovna běžeckého vybavení, takže si mohl kdokoli přijít běžky vyzkoušet.

Mezi dalšími aktivitami byla biatlonová střelnice, měřená stovka, nebo ČEZ zóna, kde jste si mezi běžkováním mohli odpočinout v lehátku, dát si stolní fotbálek, kouknout na televizi, nebo si udělat společné foto ve fotokoutku. Stejně tak ve stanu SnowKidz si za kvíz osladit život gumovými medvídky a dalšími sladkostmi od ČEZ. Kdo nebyl na sladké dostal držák na lyže, reflexní pásku, lyžařský deníček a mnoho dalších různých cen.

SnowKidz tým a tým cross sprintu byl pro děti i dospělé k dipozici od 8:00 do 21:00 hodin do středy 28. 2., aby poradil s technikou, výběrem správné velikosti vybavení, nebo dal radu jak se střílí z malorážky. I nadále probíhaly workshopy o mazání lyží a běžeckém vybavení.

V rámci škol, které přišly běžkovat, jim SnowKidz připravilo a vyhlásilo soutěž o nejlepší ženu a nejlepšího muže na měřené stovce. Vítězové obdrželi medaili, diplom a a věcné ceny od Skupiny ČEZ. U mladších tříd pak dostal každý žák lyžařský deníček, placku SnowKidz a sladkost, jako motivaci k budoucím výkonům.